Jankowo Dolne 53, 62-214 Jankowo Dolne

Rewitalizacja parków i placy zabaw – rewitalizacja Parku św. Huberta w Mieścisku

Kilka słów o Parku św. Huberta w Mieścisku

Park św. Huberta w Mieścisku to plac, który długo czekał na rewitalizację. Pięknie położone miejsce dotąd było pustą polaną z drzewami, którą trzeba było zagospodarować w taki sposób , aby stała się miejscem spotkań i wypoczynku oraz zabaw dla dzieci.

Wyzwania podczas zagospodarowania Parku św. Huberta

Park położony jest w samym centrum Mieściska. Specyfika tak małej miejscowości sprawia, że drogi dojazdowe są wąskie. Wjeżdżający ciężki sprzęt może uszkodzić powierzchnię. Zleceniodawca zastrzegł, by prowadzone prace nie powodowały pogorszenia stanu lub dewastacji terenów i budynków przyległych do inwestycji i dróg dojazdowych.

Parkowy teren Mieściska objęty jest opieką Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków ze względu na możliwość wystąpienia stanowisk archeologicznych.

Zakres prac określony w specyfikacji zamówienia:

 1. Wykonanie prac ziemnych, usunięcie wszelkich kolizji
 2. Montaż urządzeń wyposażenia placu zabaw i elementów małej architektury
 3. Budowa strefy do ćwiczeń na świeżym powietrzu
 4. Przeniesienie urządzeń siłowni zewnętrznej z ul. Kościuszki (przy bibliotece gminnej) na teren rewitalizowanego parku
 5. Postawienie placu zabaw dla dzieci
 6. Budowa amfiteatru i budynku zaplecza
 7. Wykonanie usług w zakresie zagospodarowania trenów zielonych:
  • karczowanie pni drzew i korzeni
  • wykonanie nasadzeń zieleni parkowej
  • budowa systemu automatycznego nawadniania terenów zielonych

Rewitalizacja Parku Św. Huberta w Mieścisku – tak powstają magiczne miejsca!

W czasie trwających kilkanaście tygodni prac powstało wiele obiektów, które będą służyć mieszkańcom gminy.

Pierwszym z ważnych elementów zabudowy jest zadaszony amfiteatr, który stanie się doskonałym miejsce do realizacji wydarzeń plenerowych i kulturalnych o małym i średnim zasięgu. Nad amfiteatrem umieszczono system parasoli membranowych, które zacieniają miejsce, poprawiając komfort termiczny.

Blisko amfiteatru stoi budynek zapleczowy w formie imponującej rotundy. Gardenia i jej podwykonawcy zadbali o odpowiednie wyposażenie sanitarne. W budynku znajduje się także ogólnodostępna toaleta.

Powstał plac zabaw wyposażony w urządzenia przeznaczone do zabaw integracyjnych, edukacyjnych i zręcznościowych. Dzieci w każdym wieku będą świetnie się bawić na karuzeli, wspinaczkowych pajęczynach czy huśtawkach. Postawiono siłownię zewnętrzną zawierająca zestaw urządzeń sprawnościowych do ćwiczeń rekreacyjnych. Zadbano także o osoby niepełnosprawne ruchowo, dla których przygotowano specjalne urządzenie. Użytkownicy parku mogą odpocząć na ławkach i leżakach, pod zapewniającymi cień parasolami membranowymi.

Dosadzono 146 drzew, w tym 32 klony, 2 platany oraz 58 dębów. Park św. Huberta zdobi także blisko 570 krzewów liściastych i iglastych, wśród których prym wiodą sosny górskie, trzmieliny, pęcherzyce kalinolistne i hortensje. Teren przecinają malownicze alejki, które odpowiednio oświetlono. Postawiono dodatkowe latarnie i punkty świetlne. Ponadto zamontowano nowoczesny system monitoringu wizyjnego. W Parku św. Huberta pojawiły się też nowe kosze na śmieci, psie pakiety oraz stojaki rowerowe.

Firma Gardenia specjalizuje się w zagospodarowywaniu terenu, budowie i rewitalizacji parków i innych terenów rekreacyjnych. Dbamy o ładne i funkcjonalne otoczenie terenów zieleni. Posiadamy odpowiedni sprzęt i doświadczenie.

Zapraszamy do współpracy.