Jankowo Dolne 53, 62-214 Jankowo Dolne

Zagospodarowanie terenu na stacji paliw

Firma Gardenia wykonuje kompleksowe zagospodarowanie terenu. Tym razem przedstawiamy realizację przy stacji paliw. Całość prac miała na celu doprowadzenie terenów wokół stacji do atrakcyjnego wyglądu i nadaniu im funkcjonalności. Szeroki zakres prac został rozpoczęty od wyrównania i wyczyszczenia terenu z pozostałości budowlanych przy użyciu odpowiedniego sprzętu. Nawieziona ziemia pozwoliła zniwelować nierówności i być bazą do wzrostu dla planowanych nasadzeń. Przy użyciu ładowarki z broną aktywną, jaką dysponuje firma Gardenia przygotowaliśmy teren do dalszych prac. Na rabatach została rozłożona włóknina, aby zapobiec wzrostowi  chwastów w przyszłości.

Po zakończeniu sadzenia rabaty zostały wyściółkowane otoczakiem. Pozostały teren na obszarze kilku tysięcy metrów został obsiany mieszanką traw. Ostatnim etapem prac była dostawa i montaż ławek. Realizacja mimo pozornej prostoty przysporzyła mnóstwo pracy zwłaszcza jeśli chodzi o ilość odpadów jaką należało wywieźć z terenu z poprzemysłową historią.

Sprawne wykonanie tego typu realizacji wymagało użycia koparek i ładowarek oraz pracy ręcznej. W skrócie zakres wykonanych prac można przedstawić następująco:

  1. Wstępne przygotowawcze terenu.
  2. Rozplanowanie i podział obszarów prac w zależności dalszego przeznaczenia terenu pod: trawnik, chodnik, rabaty, kostkę brukową itd.
  3. Nawiezienie ziemi.
  4. Wyrównie terenu.
  5. Ułożenie obrzeży i agrowłókniny.
  6. Zakładanie trawnika z siewu.
  7. Nasadzenia roślin i ich zabezpieczenie. Nasadzenie drzew, krzewów i bylin.
  8. Dostarczenie i wyściółkowanie terenu kamieniem.
  9. Dostawa i montaż ławek do siedzenia.

Firma Gardenia specjalizuje się w zagospodarowanie terenu zarówno przy obiektach nowo wybudowanych jak i rewitalizowanych.

Zapraszamy do współpracy.