ul. Wschodnia 14C, 62-200 Gniezno
04 lis 2016
tereny zielone

Systemy automatycznego nawadniania Parku im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Parku Miejskiego im. Dzieci Wrzesińskich we Wrześni

Przedstawione realizacje dotyczą głównie montażu systemu automatycznego nawadniania parków: Park im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz  Parku Miejskim im. Dzieci Wrzesińskich we Wrześni.
Firma Gardenia zatrudnia specjalistów od roślin, którzy nie tylko wybiorą odpowiednie drzewa, krzewy i kwiaty, ale także podpowiedzą, jak o nie dbać. W przypadku terenów zielonych o dużych powierzchniach zalecamy instalację indywidualnie zaprojektowanego systemu automatycznego nawadniania. System nawadniający w ogrodzie, zwłaszcza nawadnianie trawnika to duża oszczędność czasu, wygoda, a także stworzenie dogodnych warunków dla rozwoju roślin. Projektując nawodnienie, dostosowujemy je do zagospodarowania terenu, wydajności źródła wody i przewidując możliwość ich rozbudowy. Pracujemy tylko na sprawdzonych rozwiązaniach renomowanych firm, a wykorzystywane materiały są trwałe
i niezawodne.

Firma GARDENIA zajęła się instalacją systemu nawadniającego w dwóch parkach znajdujących się we Wrześni – w Parku im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz w Parku Miejskim im. Dzieci Wrzesińskich. W pierwszym z nich zamontowano system linii kroplujących o długości 7 km, który zasila w wodę i nawóz ponad 20 tysięcy roślin. Zamontowaliśmy także sieć zraszaczy wynurzalnych podlewającą 5000 m kw. trawników.
W Parku Miejskim im. Dzieci Wrzesińskich linią kroplującą zasililiśmy rabaty oraz zamontowaliśmy zraszacze na trawniku przy największym platanie we Wrześni.

Sprawne wykonanie systemów nawodnienia było możliwe dzięki wiedzy i umiejętności pracowników firmy GARDENIA oraz pracy dobrej jakości sprzętu mechanicznego: minkoparki i ładowarki AVANT oraz wycinarki darni.

Efekt naszych działań mogą Państwo podziwiać na zdjęciach. System nawadniający to duża oszczędność czasu, wygoda a także stworzenie dogodnych warunków dla rozwoju roślin, które zdobią wrzesińskie parki.

03 lis 2016
teren hal magazynowych

Teren wokół nowych hal magazynowych i firmy

Firma Gardenia zajmuje się zagospodarowywaniem terenów przyległych do hal magazynowych i firm. Po zakończeniu budowy pomieszczeń i hal przeznaczonych na magazyny, biurowce lub inne budynki przeznaczone na działalność firmową trzeba także zadbać o otoczenie, które dopełni wizerunku firmy.

Gardenia była odpowiedzialna za realizację przedstawioną na zdjęciach. Naszym zadaniem było kompleksowe zagospodarowanie terenu otaczającego nowo wybudowane hale magazynowe oraz budynki przeznaczone na pomieszczenia biurowe. Zakres prac obejmował nawiezienie ziemi i wyrównanie terenu przy użyciu miniładowarki AVANT, a także sadzenie i odpowiednie zabezpieczenie roślin. Zadbano także o trawnik, w tym wypadku wykorzystano trawnik z siewu. W realizacji wykorzystano drzewa, krzewy i kwiaty, których naturalne piękno podkreśla kamień ozdobny. Rośliny umieszczono w donicach.

Zakres realizacji oraz wykonanych prac można przedstawić następująco:

 1. Wstępne przygotowanie terenu.
 2. Rozplanowanie i podział obszarów prac.
 3. Nawiezienie ziemi i wyrównanie terenu.
 4. Ułożenie obrzeży i agrowłókniny.
 5. Zakładanie trawnika z siewu.
 6. Nasadzenie drzew i ich zabezpieczenie.
 7. Nasadzenie krzewów i bylin.
 8. Dostarczenie i wyściółkowanie terenu kamieniem.
 9. Dostawa i montaż donic.

Sprawne wykonanie tego typu realizacji zazwyczaj wymaga użycia odpowiedniego sprzętu mechanicznego takiego jak: koparko-ładowarki AVANT, miniładowarki AVANT, samochody i przyczepy do transportu potrzebnych materiałów.

Firma Gardenia specjalizuje się w zagospodarowywaniu terenu przy nowo wybudowanych obiektach. Zadbamy także o ładne i funkcjonalne otoczenie starszych budynków. Posiadamy odpowiedni sprzęt i doświadczenie.

Zapraszamy do współpracy.

03 lis 2016
Zagospodarowanie terenu na stacji paliw

Zagospodarowanie terenu na stacji paliw

Firma Gardenia wykonuje kompleksowe zagospodarowanie terenu. Tym razem przedstawiamy realizację przy stacji paliw. Całość prac miała na celu doprowadzenie terenów wokół stacji do atrakcyjnego wyglądu i nadaniu im funkcjonalności. Szeroki zakres prac został rozpoczęty od wyrównania i wyczyszczenia terenu z pozostałości budowlanych przy użyciu odpowiedniego sprzętu. Nawieziona ziemia pozwoliła zniwelować nierówności i być bazą do wzrostu dla planowanych nasadzeń. Przy użyciu ładowarki z broną aktywną, jaką dysponuje firma Gardenia przygotowaliśmy teren do dalszych prac. Na rabatach została rozłożona włóknina, aby zapobiec wzrostowi  chwastów w przyszłości.

Po zakończeniu sadzenia rabaty zostały wyściółkowane otoczakiem. Pozostały teren na obszarze kilku tysięcy metrów został obsiany mieszanką traw. Ostatnim etapem prac była dostawa i montaż ławek. Realizacja mimo pozornej prostoty przysporzyła mnóstwo pracy zwłaszcza jeśli chodzi o ilość odpadów jaką należało wywieźć z terenu z poprzemysłową historią.

Sprawne wykonanie tego typu realizacji wymagało użycia koparek i ładowarek oraz pracy ręcznej. W skrócie zakres wykonanych prac można przedstawić następująco:

 1. Wstępne przygotowawcze terenu.
 2. Rozplanowanie i podział obszarów prac w zależności dalszego przeznaczenia terenu pod: trawnik, chodnik, rabaty, kostkę brukową itd.
 3. Nawiezienie ziemi.
 4. Wyrównie terenu.
 5. Ułożenie obrzeży i agrowłókniny.
 6. Zakładanie trawnika z siewu.
 7. Nasadzenia roślin i ich zabezpieczenie. Nasadzenie drzew, krzewów i bylin.
 8. Dostarczenie i wyściółkowanie terenu kamieniem.
 9. Dostawa i montaż ławek do siedzenia.

Firma Gardenia specjalizuje się w zagospodarowanie terenu zarówno przy obiektach nowo wybudowanych jak i rewitalizowanych.

Zapraszamy do współpracy.

 

23 paź 2016
Kompleksowe zagospodarowanie terenów

Nowy, piękny ogórd

Niewielki ogród też może być piękny, przytulny i pełen kwiatów. Zielona murawa otoczona jest pasmem roślin, wśród których prym wiodą różnorodne i urokliwe byliny.

Wszystko to urozmaicają kolorowe kwiaty i piękne krzewy. Ogród zdobią także malowniczo położne ścieżki wykonane z bruku klinkierowego.

Taki ogród to prawdziwy raj dla wielbicieli kontaktu z naturą.

23 paź 2016
Nowy trawnik wokół domu

Nowy trawnik wokół domu

Piękny dom i dekoracyjne rośliny już były. Na tej działce brakowało tylko ładnej murawy, po której można chodzić gołymi stopami, a w ciepłe dni leżeć ze szklanką chłodnej lemoniady w dłoni.

Dla tej realizacji wybrano trawę z rolki, dzięki której w kilka godzin zamieniono nieco smutny ogród w piękne miejsce zachęcające do odpoczynku i zabaw na świeżym powietrzu.

23 paź 2016
zagospodarowanie przestrzeni

Odbudowa zniedbanego podwórka

Zaniedbana działka nigdy nie wygląda dobrze. W tym przypadku konieczne było pozbycie się starej nawierzchni. Następnie przystąpiono do odpowiedniego przygotowania terenu.

Położenie kostki brukowej było finalnym etapem prac. Wprowadzono dodatkowy element w postaci ażurowych płyt. Przestrzenie wewnątrz płyt obsiano trawą.

Dzięki zastosowaniu idealnie dobranego oświetlenia i drewnianych przęseł płotu zaniedbane podwórko zmieniono w reprezentacyjny element otoczenia domu.

23 paź 2016
podjazd

Budowa drogi dojazdowej do domu

Na dużej, pięknej działce wybudowano dom, do którego trudno się dostać suchą nogą podczas deszczu. Droga wyglądała jak tor przeszkód, którego z pewnością nie dało się pokonać bez kaloszy.

Wytyczono więc drogę dojazdową, pod którą odpowiednio przygotowano teren. Pracownicy Gardenii wykonali podjazd  z drobnego kruszywa.

Spełnia on wszystkie wymagania dotyczące sposobu przygotowania i utwardzenia podłoża.

20 paź 2016
kostka brukowa

Zakładanie kostki brukowej

Działka, która niedawno - tak jak w tym przypadku - była placem budowy, nigdy nie wygląda dobrze. Nierówna powierzchnia, błoto, dziury nie dodają uroku i sprawiają, że działka zdaje się być zaniedbana.

Rozwiązaniem było położenie dobranej kolorystycznie kostki brukowej. W tym przypadku zdecydowano się na szarą kostkę, którą ożywia żółta.

Wyrównany, oczyszczony teren przygotowano tak, by kostka leżała równo, a gospodarze byli zachwyceni. Teraz podjazd prezentuje się doskonale i spełnia swoje funkcjonalne założenia.

20 paź 2016
odbudowa zniszczonego trawnika

Odbudowa zniszczonego trawnika

W tej realizacji zadbano o piękny trawnik. Przeznaczony pod niego teren był bardzo zanieczyszczony  gruzem, śmieciami i innymi odpadami. Wykonano prace porządkowe, a następnie oceniono stan gleby.

Jeśli chcemy, by zielona murawa faktycznie była długo zielona, koniecznie trzeba się pozbyć zanieczyszczeń. Tak zrobiono podczas tej realizacji. Trawę wysiano na idealnie wyczyszczonej i wyrównanej ziemi.

Gleba pod trawniki musi być żyzna, przepuszczalna i umiarkowanie wilgotna. Pracownicy Gardenii wykonali wszystkie niezbędne czynności, a efektem jest piękny i zadbany trawnik, który mogą Państwo podziwiać na zdjęciach.

20 paź 2016
aranżacja ogrodu

Wyrównywanie terenu

W naszej stajni maszyn posiadamy min. miniładowarkę AVANT, która wykonuje wiele prac. AVANT to idealna maszyna do pracy w ogrodzie - lekka, mała, zwinna.

W zestawie posiadamy wiele przystawek, które ułatwiają i znacznie przyspieszają pracę. W pracy nad Państwa ogrodami wykorzystujemy łyżkę 4in1, koparkę, bronę aktywną, niwelator.